רטיבות בקיר

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

רטיבות בקיר

ממידע רב שצברנו בעבודתנו לאורך השנים למדנו איך לזהות: רטיבות בקירות חיצוניים או פנימיים, רטיבות בתקרה או בחלונות. רטיבות בקיר או בתקרה יכולה לפגוע באופן ניכר באיכות החיים שלנו ולגרום למגוון של בעיות אסתטיות, פונקציונאליות ואף בריאותיות. יש כמה מאפיינים המעידים על כך כי קיימת רטיבות בקיר לרבות קיר רטוב כאשר מעבירים את היד במגע, התפתחות של עובש בגוונים שונים בשילוב ריחות לא נעימים, טיפות של מים הנוזלות על הקיר בזמן גשם, רטיבות בתקרה, רטיבות מתחת לחלון, רטיבות בתקרה בחללים רטובים כמו חדר האמבטיה ועוד.

 

רטיבות בקיר – חשוב לדעת

אחד הטעויות בעיקר של אנשים שאינם מגיעים מהתחום היא שהם חושבים שהמקום בו מופיעה הרטיבות הוא גם המקור שלה. למעשה, זאת הסיבה המרכזית שאיתור רטיבות נחשב לאחד התהליכים הכי מורכבים בתחום האינסטלציה.

 

מאמרים נוספים בנושא:

קבלן אינסטלציה

קבלן בנייה ושיפוצים

עבודת אינסטלציה

 

תיקון הרטיבות בהתאם לליקוי

בקירות חיצוניים, יש כל מיני סיבות שיכולים להוביל לרטיבות בקיר כמו למשל שכבת טיח לקויה, שכבת טיח שאינה שלמה ולא מכסה את כל שטחו של הקיר, בליטות בקיר, סדקים תרמיים כתוצאה מתזוזות של המבנה, בעיות במערכת הבידוד של הקיר ועוד. תהליך התיקון משתנה בהתאם לסיבה ולגורם שמוביל לרטיבות. למשל, במקרה של ליקויים בשכבת ההרבצה, יש לחדש את ההספגה בחומרים אחת לתקופה, אך כאשר מדובר בסדקים, עלינו לסתום את הסדקים באמצעות שימוש בחומרים גמישים מיוחדים, להרחיב את הסדק וליישם שכבה עליונה של טיח על גבי הקיר. יש מקרים בהם יש צורך להתיז טיח. במצב שבו יש בעיית עיבוי על הקיר כתוצאה מבידוד לקוי, עלינו לשפר את מערכת הבידוד באמצעות לוחות קרקר מיוחדים ולסגור אותם בעזרת לוחות גבס או בעזרת פתרונות תרמיים אחרים. 

 

תיקון רטיבות של קירות פנימיים

במקרים בהם לא יודעים את מקור הרטיבות, חשוב קודם כל להפעיל את כל האמצעים הטכנולוגיים הדרושים במטרה לזהות את מקור הנזילה. לפעמים יש הפרשי טמפרטורות גדולים בין זו שעל פני הקיר לבין החלל ואז אדי המים מתעבים והופכים למים במגע עם הקיר. במצבים אלה יהיה עלינו לשפר את הבידוד של הקירות בעזרת טיח תרמי אותו מיישמים מבחוץ או לחלופין לבצע בידוד תרמי פנימי בעזרת אותם לוח קרקר ולוחות גבס. מקרה נפוץ נוסף בבתים הוא כאשר יש רטיבות של קיר חדר שינה המשותף עם חלל לח כמו שירותים למשל. במצב זה יש קודם כל לאתר את הסיבה להופעת הרטיבות ולפי זה לקבוע תכנית תיקון.

 

לעוד מידע בנוגע לאבחון וטיפול בבעיית רטיבות בקיר או בקשת הצעת מחיר לשיפוץ, אנא פנו אלינו ונשמח לעזור לכם במהרה.

שתף ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!