ריצוף לבית – בחרו ריצוף נכון אבל אל תשכחו לבחור חברה נכונה

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שוקלים לבצע  עבודת ריצוף לבית? להבריק ריצוף או שיש? להחליף לקרמיקה מודרנית? האם עדיף קרמיקה או גרניט פורצלן, עיצוב דמוי פרקט או שיש, ויש גם פרקטים.

כיום קיימים אין סוף דגמים, עיצובים, רמות ברק, מידת כהות/בהירות, חיתוך לייזר או פאזות חומר כזה או אחר.

חברת עוז בנייה ושיפוצים מעורה בכל הדגמים החדשים והמודרניים, לאחר פגישה קצרה אנו יכולים לאפיין אתכם את רצונכם.

ולפי רמות מחיר מסוכמות להביא לכם לפתח ביתכם את הפתרונות והדגמים היפים והמשתלמים ביותר לדוגמאות ריצוף לבית, שיתנו את התוצאה המושלמת בכל בית

ריצוף לבית הדבקת ריצוף בספסריים מתפלסים
ריצוף בית הדבקת ריצוף בדירה ישנה

לפני קנית חומר ריצוף לבית חשוב ש:

בעל מקצוע ימדוד ויסכם את השטחים וכמות החומר הנדרשת.

לקחת רזרבה בכל עבודה יש חיתוכים ופנלים שמורידים מכמות הקרמיקה.

חישוב מוטעה יכול לגרום למצב בו תתקעו עם חוסר שלא ניתן להשלים.

להבין את המשמעות של הדבקת ריצוף לעומת להוציא את הריצוף הקיים ולרצף מחדש.

מתי הפרקט מהווה פיתרון טוב ומתי הוא חיסרון.

בריצוף לבית חובה להיות לפחות 3 מ"מ בחריצים, פוגות

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מה ההבדל בין קרמיקה לגרניט פורצלן?

למען האמת ההבדל מבחינתכם הוא לא כל כך משמעותי, המונחים האלו מתייחסים לרמת הקשות של חומר הבסיס (לא קשור לדוגמא או לגלזורה). גרניט פורצלן הינו עשוי מחומר קשה יותר והמרצפת עוברת עיבוד בחום גבוה יותר מקרמיקה, בניגוד לשם הוא אינו עשוי מסלע גרניט אלא שמו הגיע עליו כיוון שסלע גרניט ידוע כחומר חזק מאוד. הקרמיקה כאמור עוברת עיבוד בחום נמוך יותר. אז מה צריך לעניין אותנו? חשוב לברר האם אריח שאתם מעוניינים לבחור מיועד לרצפה והוא לא רק לקירות, הרצפה עוברת שחיקה משימוש הרבה יותר גדולה מהקירות ולכן נחוצה השאלה.

עיצוב הריצוף

מבין שלל העיצובים בקרמיקה וגרניט פורצלן ניתן לראות דוגמאות וצבעוניות ככל שניתן לדמיין, נוכל למצוא מרצפות דמויות אבן, שיש, עץ חלקות, בטון ועוד מבין הדוגמאות המיוחדות יותר קיימים עיצובים שחוזרים אחורה לעידן מרצפות הבטון המצוירות ומחקים אותם ואף תוכלו להדפיס תמונה כרצונכם על כל משטח הריצוף. בנוסף נוכל במידה שיש מדרגות לשקול ריצוף מדרגות בקרמיקה בשילוב ספי אלומניום או ספי שיש יוקרתיים.

ניקיון ריצוף ישן או ניקיון לאחר שיפוץ

חברת עוז בנייה ושיפוצים מבצעת תחזוקה לריצוף קיים שאיבד את הברק והניקיון שלו לדוגמה: ריצוף לבית אחרי שיפוץ, ניקוי קרמיקה מכתמי בנייה, כתמי שמן קשים להסרה ועוד…

מעוניינים בעוד מידע על ריצוף לבית? מחפשים הצעת מחיר מסודרת ודוגמאות עד הבית. אתם מוזמנים ליצור קשר דרך האתר או בטלפון ונענה בהקדם.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי עבודת ריצוף

ריצוף דירה מושפע מגודלה, האם מדביקים או מחליפים והאם ישנם חפצים בדירה. ריצוף דירה ריקה ללא התחשבות בעבודות אחרות ייקח בין ימים ספורים לשבוע  בהדבקה, כאשר ניתן לגור באזורים בבית בתקופה. החלפת ריצוף תחייב כבר תקופה ארוכה יותר של שבועיים עד חודש ולא ניתן לגור בדירה בזמן זה.

כאשר מחפשים ריצוף מונע החלקה לפני  בחירת גוון או עיצוב אנו נסתכל על הסימון אותו הריצוף נושא. כל ריצוף מיוצר ברמת חספוס נגד החלקה שונה. הרמה הסטנדרטית היא R 9  כאשר R 10 זו הרמה המינימלית נגד החלקה המתאימה לבית, למקומות ציבוריים דרושה רמה גבוהה יותר. הרמה המקסימאלית היא R 13.

 

אכן ריצוף גדול מקטין את מראה הבית בגלל כמות מעטה של חריצים שיוצרים אשליה בעין האנושית של חלל קטן. ברוב הדירות כיום המגמה ללכת על ריצוף 60X60. עוד מידה הנפוצה מעל זה 80X80 עם כי הרבה פחות. כל מידה מעל זו ראוי שתבחנו האם זה ממש לא מחמיא לבית או אולי באמת זה יתאים.

להדבקת ריצוף קימיים הרבה יתרונות לצד חסרונות ספורים, בין ההיתרונות: מהירות עבודה, חיסכון בפינוי ריצוף וחול ישנים, עבודת הדבקה זולה יותר.

קיימים מקדחים מיוחדים לקדיחה בקרמיקה, שיש וגרניט פורצלן. מקדחים רגילים יגרמו אולי לפיצוץ וסדיקת הריצוף. לכן מומלץ להשקיע במקדחים מותאמים. ועוד טיפ חשוב הקפידו לקררם במים כל מספר שניות.

לפי תקן אסור ואף עם תדרשו זאת מהקבלן אסור לו לבצע זאת. ותכלו בעתיד גם לתבוע אותו אם לא ירצף עם מרווחנים.

בפרוש לא. כל סוגי הריצופים המיועדים לרצפה מתאימים גם לקירות אבל לא להיפך. קרמיקות שמיועדות לקירות לא עמידות מספיק בשחיקה ובעומס שמוטל על קרמיקת רצפה.

פוגות הם החריצים בין המרצפות שאותם ממלאים ברובע. הפוגות נועדו לתת לקרמיקה שהיא חומר קשה מקום להתפשט עליו מבלי לפגוע ולסדוק את הריצוף ליד. במקסימום תקנו רובע אחת לשנה.

מבחינה כלכלית אין שאלה בכלל. בהדבקה נחסכים עלויות פירוק הריצוף והפינוי והחלפת החול בבית. הסיבות שבכל זאת יצדיקו החלפת ריצוף הינן: הבית מוצף במים מתחת לריצוף. הריצוף שקוע ובולט בקטעים רבים ולא ניתן להדביק ריצוף חדש על משטח עקום. כמובן שבאמבטיות וחדרי שירותים תמיד נעדיף להחליף כיוון שיש צורך לבצע עבודות אינסטלציה מתחת לריצוף.

מבחינתכם אין הרבה הבדל. ההבדל נעוץ רק שכבת בסיס של הריצוף, בגרניט פורצלן הבסיס נאפה בחום גבוהה יותר ולפיכך הריצוף קשה יותר. לאחר התקנה אין הרבה הבדל ביניהם. רוב דגמי הגרניט פורצלן מתאימים לרצפה בעוד חלק מדגמי הקרמיקה לא מתאימים לרצפה רק לקירות.

הדבקת ריצוף בדירה לוקחת ללא העבודות מסביב כמעט שבוע. אולם עבודת הדבקה קשורה עוד מספר עבודות שיעריכו את זמן העבודה.

ברוב המקרים נקודת ההתחלה היא הכניסה לבית. במקרים מסוימים אנו מתחילים ריצוף לפי תכנון מוקדם כזה המשפר את מראה הבית.

הדבקת ריצוף זהו תהליך, המיתר את הצורך לפרק ולהוציא את הריצוף הישן והחול מתחתיו. הדבקת הריצוף מתבססת על הריצוף הישן. ואיכותה קשורה למצב השכבה שמתחת.

בחירת קרמיקה צריכה להתבצע לפי:

  1. טעם אישי
  2. התאמה לצבעים אחרים
  3. נוחות ניקוי ותחזוקה
  4. חוזק והתאמה למשטח
  5. עמידות נגד החלקה במקומות שצריך
[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!