שיפוץ דירה בבית משותף שונה בתכלית משיפוץ ווילה או בית קרקע. הסיבה העיקרית לכך היא שיש כל מיני דברים שצריך לשים אליהם לב, בעיקר כי עוד אנשים גרים בבניין בזמן שמתבצע שיפוץ בדירה שלכם. הרכוש שמחוץ לדירה הוא משותף ולכן כדי לא להכעיס את שאר הדיירים, מאוד חשוב לשים לב למרחב הזה שהוא ציבורי.

 

למשל, תוך כדי ה- שיפוץ דירה בבית משותף , הלובי חייב להישאר נקי ומסודר, כך גם חדר המדרגות, תהליכי ההריסה והפינוי אם יש כאלה חייבים להתבצע כמו שצריך ועל פי החוקים של הבניין ושל העירייה, מה גם שלא משנה מה החוקים אומרים (בכל עירייה זה שונה), יש לשים לב לשעות שבהן עובדים. למשל, לא נרצה לבצע עבודות הריסה או התקנה של מטבח ביום שישי באחת בצהריים כשלשכנים שלידנו יש תינוק אותו מנסים להרדים.

שיפוץ דירה בבית משותף
שיפוץ דירה בבית משותף

מה ההבדל בין קבלן המספק את כל השירותים לבין קבלן העובד עם קבלני משנה?

ובכן, בשונה מקבלנים רבים אחרים אשר עובדים עם קבלני משנה נוספים ואינספור בעלי מקצוע, אצלנו תוכלו לקבל את כל השירותים הקשורים לשיפוץ הדירה שלכם תחת קורת גג אחת.

 

למעשה, כך אתם נהנים מסנכרון מושלם בלוח הזמנים ללא היווצרות של בעיות או תקלות תוך כדי השיפוץ כתוצאה מחוסר תיאום של בעלי מקצוע, משהו שכל הזמן קורה. בנוסף, העובדה שכל השירותים מאוגדים במקום אחד מאפשרת לבצע את השיפוץ בהדרגה, לפי השלבים הנכונים, מבלי לעקב תהליכים, ככה שהכל מתבצע בזמן, ללא עיקובים ובמקצועיות רבה.

 

שיפוץ דירה בבית משותף – איך זה מתבצע בפועל?

אחרי שנבין את הצרכים והמטרות שלכם מהשיפוץ, נוכל לגשת לתהליך התכנון של שיפוץ דירה ישנה שכולל ביצוע מדידות. זה הזמן לקבוע כתב כמויות, להבין איך כל שלב בשיפוץ מתבצע בפועל, מהם חומרי העבודה הנדרשים לביצוע הפרויקט ולקבוע לוחות זמנים.

 

מהם השלבים בשיפוץ דירה?

במידה ומדובר בשיפוץ כללי המרכיב את מרבית עבודות השיפוץ, ריכזנו עבורכם כמה מהשלבים העיקריים.

  1. הריסות – שלב קריטי הנפרס על פני כמה ימי עבודה אינטנסיביים. שלב זה משתנה ותלוי בהיקף העבודה. זה השלב שבו הורסים קירות, מסירים קרמיקות, ריצוף קיים שרוצים להחליף, מפרקים מטבחים, ארונות וכדומה. תפקידו של הקבלן לספק מכולה, אליה הכל מפונה.
  2. בניה – בניית קירות חיצוניים לוקחת זמן רב ולכן משך שלב זה תלוי גם כן בהיקף העבודה.
  3. עבודות אינסטלציה – טיפול בצנרת קיימת או החלפה שלה. מזיזים נקודות מים וביום, מרכיבים אינטרפוצים, אוטמים את חדרי הרחצה והאמבטיה, מכינים אותם לחיפוי וריצוף. שלב זה בדרך כלל נמשך 7-10 ימים.
  4. עבודות חשמל – לרוב יתבצעו במקביל לשלב הקודם. בשלב זה חוצבים בקירות ומעבירים נקודות חשמל. בשני השלבים הללו מומלץ להיעזר בייעוץ אדריכלי.
  5. ריצוף וחיפוי – מתחילים מהרצפה בין אם זה שיש, קרמיקה או פרקט ועוברים לחיפוי הקירות. מניחים רובה ומחפים. שלב זה נמשך בין 4-6 ימים.
  6. הכנת קירות לצבע או הנחת טפטים – חושפים סדקים בכל חלל, סותמים חורים, מריחת שפכטל, שפשוף ויישור של הקירות, צביעה והנחת טפטים. שלב זה נמשך בין 8-12 יום, תלוי במצב הדירה.
  7. התקנות ופינישים – התקנת כלים סניטריים בחדרי האמבטיה, התקנה של כל מוצרי הנגרות ואביזרי המטבח, תיקונים.

 

רוצים לשמוע עוד מידע על שיפוץ דירה בבית משותף? השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה עם מענה על כל השאלות.

גלרית שיפוץ דירה בבית משותף: