שיפוץ דירה – למטרת שדרוג או שיפוץ דחוף

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שיפוץ דירה מתי ולמה?

יותר ויותר אנשים מחפשים לשפר דיור קיים או לרכוש דירות חדשות, כדי שיוכלו לקבל יותר מרחב מחיה למשפחתם. עם זאת, חלקם מגלים שהדירות הישנות שלהם קטנות מדי בשבילם. מה שהם עושים אחר כך הוא להרחיב את פנים הדירה על ידי שיפוץ. תהליך שיפוץ קומפלט יכול להיות יקר מאוד, שלא לדבר על זמן רב.

כדי לחסוך זמן וכסף אנשים רבים בוחרים לשפץ את דירותיהם בשלבים. הם מתחילים בשינוי המטבח או בהוספת מרפסת תחילה. אך מהם פרויקטים השיפוץ הפופולריים ביותר? במאמר זה נגלה לכם זאת.

מדריך זה נכתב לאחר הרבה מחשבה וניסיון בתחום של חברתנו העוסקת בכלל תחומי השיפוצים מעל 40 שנה ! ומתמחה בכלל עבודות השיפוץ, החשמל, האינסטלציה, העיצוב ועוד…
שיפוץ דירה כולל שיפוץ חדר הורים והתקנת פרקטים וארונות
שיפוץ דירה שיפוץ של חדר מקלחת כחלק משיפוץ כללי מחיר שיפוץ מקלחת

מגיע לכם המון מזל טוב! בקרוב חייכם הולכים להשתנות מקצה לקצה משום שהחלטתם לשפץ את הדירה שבה אתם גרים! 

איך שלא מסתכלים על זה, שיפוץ דירה בין אם מדובר בשיפוץ יחסית קטן ובין אם בעבודת שיפוץ כללי הוא תהליך מורכב הדורש מאיתנו המון מחשבה, תכנון, הסתכלות על העתיד, הבנת הצרכים שלנו ועוד. 

לעתים יש צורך לפנות לאדריכל במטרה לקבל היתרי בניה ולעתים לא. בין השלבים הראשונים בתהליך של שיפוץ דירה הכל כלול, כולל בחירת קבלן שיפוצים או חברה מקצועית המתמחה בשיפוץ דירות באזור שבו אתם גרים.  

שיפוץ דירה רשימת משאלות וחלומות

לפני שאתם נכנסים עמוק פנימה, אנחנו מזמינים אתכם לדמיין את דירת החלומות שלכם. לכתוב על דף נקי ולבן את כל מה שהייתם רוצים לשנות בדירה שלכם אם לא היה לכם תקציב מוגבל. 

אמנם זה נשמע כמו שלב מצחיק ולא מציאותי אבל הוא קריטי משום שהוא עוזר לכם לשים את הדברים הכי חשובים בשיפוץ בקדמת הבמה ואת אלה שפחות, בצד ואפילו לוותר עליהם משום שהדברים האלה לרוב לא תואמים את התקציב שיש לנו.

השיפוץ עובר מלהיות תיקון זמני לפתרון קבוע.

סיבות לשיפוץ בהיקפים גדולים:

  • גודל נכס מוגבל ובתכנון לקוי.
  • ביקוש גבוה לרכוש דירה באזור.
  • חוסר זמינות לדירה להשכרה.
  • כשלים משמעותיים במערכות הבית בשילוב עם נזקים מצטברים.

שיפוץ דירה קצת יותר עמוק

אם חושבים על כל מה שכתבנו בסעיף הקודם מגלים ששיפוץ מקיף בדירה לא נעשה רק בהיבט האסתטי, אלא גם בהיבט הפרקטי והתחזוקתי. תמיד נרצה להסתכל באיזה מצב הדירה שלנו נמצאת מבחינה פרקטית וכך נבין מה דחוף ולא סובל דיחוי. אם למשל מערכת האינסטלציה קיימת כבר למעלה מ-30 שנה, מן הראוי להחליף אותה כדי למנוע תקלות ונזילות. זה סעיף שהוא נכון לגבי כל מערכת וכל רכיב שיש בדירה שלכם.

שיפוץ הדירות יכול להיות נרחב מאוד מכיוון שיש לו היבטים רבים. זהו תהליך של שיפוץ דירה כדי להפוך אותה לרצויה יותר למגורים עבור כל אדם. שיפוץ דירות יכול לארוך זמן רב ולהיות יקר, אך עם כל היתרונות הנלווים לכך: זה שווה את ההשקעה.

כאשר אתה משפץ דירה, יש הרבה דברים שאתה צריך לדאוג להם. לדוגמה, עיצוב המטבח והסלון צריך להיות מתואם היטב; עליך לשקול כיצד תשתמש בחלל על מנת לוודא שהכל תפקודי. בימים אלה אנשים אוהבים להשתמש במטבחים פתוחים עם הרבה מקום אחסון. מכשירים חשובים גם כשזה מגיע לשיפוץ זה, לכן קחו בחשבון אילו מכשירים יש כבר לדירה שלכם לפני רכישת מכשירים חדשים.

איתור צרכים בשיפוץ דירה איך עושים את זה?

ההמלצה שלנו היא פשוט לעבור חלל אחרי חלל. כתבו בכל חלל איזה צורך לא מקבל את המענה שלו ומה בדיוק הייתם רוצים לשנות. למשל, נניח שיש לכם אמבטיה ששימשה במשך השנים את הילדים אבל עכשיו היא כבר ממש לא רלוונטית. כתבו שאתם רוצים להחליפה למקלחון.

דוגמא נוספת. המטבח שלכם נמצא בתוך כוך קטן ואין לכם מספיק משטחי הכנה. כתבו שאתם רוצים לשבור את הקיר בין הסלון למטבח, להגדילו ולהוסיף כמה שיותר שטחים גם להכנות וגם לאחסון. כך עברו חלל חלל וכתבו את כל השינויים שאתם חולמים לעשות בו.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

תקציב מסודר והגיוני הוא המפתח לשיפוץ מוצלח

בכל פעם מחדש אנו נתקלים במשפחות שלא מתכננות את השיפוץ כמו שצריך ולא שמות דגש על התקציב וזה המקום שלנו להאיר את עיניכם. תקציב הוא אחד הדברים הכי חשובים אם לא החשוב ביותר משום שבלעדיו נהייה בלאגן, נכנסים לעבודות לא מתוכננות וחבל. לעומת זאת, עבודה עם תקציב תעזור לנו לשמור על ארגון וסדר, להבין איזה שלב מתבצע מתי ואיך. טיפ נוסף שהרבה הולכים איתו לאיבוד. חשוב לדעת שבהיבט הכלכלי, עדיף לשפץ את כל הדירה מאשר לשפץ בשלבים. במקביל חשוב לדעת כי כל שיפוץ מביא איתו גם הוצאות נלוות שלא לקחנו מחשבון בהתחלה ולכן קחו מרווח של 15-25 אחוזים לדברים בלתי צפויים.

אסתטיקה במהלך שיפוץ דירה

כאשר אתם משפצים את הדירה שלכם, חשוב לשמור על האסתטיקה של החלל. עם זאת, קל יותר לומר זאת מאשר לעשות זאת. ישנם כל כך הרבה אלמנטים עיצוביים שיכולים להיות משולבים בבית שלך עד שקשה להחליט מה אתה רוצה. המאמר הבא יעזור לכם להחליט בין חמישה סוגים נפוצים של סגנונות עיצוב פנים – מודרניים, כפריים, תעשייתיים, מסורתיים ובוהמיים.

עיצוב מודרני לדירה:

לבתים מודרניים יש בדרך כלל עיצובים פשוטים אך אלגנטיים עם קווים נקיים וצבעים בהירים. אם אתה אוהב ריהוט אלגנטי וקווים נקיים אז סגנון זה עשוי להיות בשבילך.

עיצוב כפרי לדירה:

לבית כפרי יש אווירה ארצית עם חומרים טבעיים כמו עץ ואבן. קירות לבנים פופולריים בעיצובים כפריים מכיוון שהם מעניקים לחלל תחושה חמימה. עיצוב כפרי הוא סגנון בעל שורשים עמוקים במערב האמריקאי. הוא חובק פגמים והיסטוריה של המופע באמצעות התיישנות אסתטית, פטינה ושחיקה.

סגנון עיצוב זה קשור לרוב לחומרים טבעיים כמו עץ, אבן או מתכת. מסיבה זו ניתן להשתמש בו בעיצוב פנים או אפילו ברהיטים בכדי לגרום למשהו להרגיש יותר "אותנטי". ניתן לראות עיצוב כפרי גם על פריטי לבוש כמו מגפי בוקרים או מעילי עור.

חשוב לציין שכפרי אינו אומר "פרימיטיבי" או "נחות" – זו פשוט העדפה אסתטית. עיצוב כפרי הוא טרנד שמשתמש בחומרים טבעיים כדי להדגיש את היופי של פגמים.

סגנון עיצוב תעשייתי לדירה

הוא סגנון עיצובי הנשען במידה רבה על חומרים טבעיים וצורות פשוטות. ניתן לראות זאת בשימוש בעץ, אבן, חימר ומתכת בדרכים שונות ברחבי החלל. הצבעים בדרך כלל מושתקים או ניטרליים – למרות שלפעמים הם יהיו נועזים יותר להדגיש רהיטים מסוימים או אלמנטים עיצוביים.

עיצוב תעשייתי לדירה

עיצוב תעשייתי הוא דרך חשיבה כיצד לעצב אובייקטים. הוא מתאפיין בקווים נקיים, באסתטיקה חסרת קשיים ובפלטה מונוכרומטית לעיתים קרובות.

עיצוב תעשייתי מתאפיין בפשטות בצורתו ובתפקודו, ששניהם מעוצבים תוך התחשבות במשתמש.

סגנון הארכיטקטורה הזה מקורו בסוף המאה ה -19 עם מפעלים שהלכו ויותר ממוכנים. מעצבים תעשייתיים רצו ליצור עיצובים שיתאימו לקווי הרכבה במפעל. עיצוב תעשייתי הוא סגנון קישוט ועיצוב שבו השימוש בצורות בסיסיות ובצורות פונקציונאליות הוא הדומיננטי.

עיצוב תעשייתי הוא צורת עיצוב שמשתמשת בתהליך כדי להפגיש בין פונקציה, אמנות, פסיכולוגיה והנדסה. הוא התבלט במאה ה -20.

עיצוב מסורתי לדירה

ניתן לתאר סגנון עיצוב מסורתי בשלוש מילים – מפואר, מתוחכם ואלגנטי. לדירה תהיה תחושה יוקרתית, עם ריצוף עץ כהה, חלונות גדולים, ריהוט מהודר וציורים של אמנים מפורסמים.

עיצוב הדירה מסורתי מיושן או קלאסי. מונח זה משמש לתיאור פריסת החדר או אופן עיצובו. זה בדרך כלל מאופיין בתקרות גבוהות, חלונות רבים עם וילונות כבדים, ריהוט מקושט וחדרים מרווחים. סגנון העיצוב המסורתי קיים מאז ראשית הזמן. אנשים רבים עדיין מעדיפים את הסגנון הזה בבתיהם מכיוון שהוא תחושה גולמית ואורגנית יותר. המראה נותן תחושה של היסטוריה לחלל שלך.

העיצוב המסורתי הרבה יותר קל לתחזוקה בכל הנוגע לעיצוב הבית שלך. לא קשה למצוא רהיטים התואמים את המראה הזה מה שאומר שאתה לא צריך להשקיע שעות בחיפוש אחר מה שאתה צריך.

מה סגנון עיצוב הדירה הנפוץ ביותר ?

מעצבים מעצבים באופן מסורתי לאחד משני סגנונות עיצוב. האחד הוא הסגנון המודרני, המגדיר דירה על פי קווים נקיים וריהוט פשוט. השני הוא הסגנון המסורתי המתמקד בריהוט מקושט ויצירות אמנות.

סגנונות מסורתיים נועדו ליצור מרחב רשמי שבו אנשים יכולים להרגיש בנוח, בעוד שסגנונות מודרניים נועדו לגרום לאנשים להרגיש יצירתיים. אם אתה שוקל לעצב דירה בסגנון עיצוב מסורתי, ייתכן שתרצה לכלול כמה מהתכונות הבאות בביתך:

  • אח או שטיח לחום
  • מערכת בידור ביתית או מדפי ספרים לאחסון
  • שולחן אוכל גדול עם כסאות או בר ארוחת בוקר
  • וילונות או תריסים כבדים החוסמים את השמש

 

כמה עולה שיפוץ דירה שיפוץ דירה לפני ואחרי

שיפוץ דירה כמה זה עולה?

אנשים רבים שואלים לגבי המחיר של שיפוץ דירה כדי לדעת אם הם בכלל יכולים לעמוד בזה וחשוב להבין שיש למחיר המון מרכיבים. אפשר לשפץ דירה ב-20,000 ש“ח ואפשר לשפץ דירה ב-200,000 ש“ח ואפילו יותר מזה. הכל תלוי מה רוצים לעשות ואיך עושים את זה.

יש כמה קריטריונים שמשפיעים על המחיר של השיפוץ

הדבר הראשון שמשפיע על העלות הוא כמובן גודל הדירה.  ככל שהדירה גדולה יותר, השיפוץ הופך מורכב יותר, ארוך יותר, יש צורך ביותר חומרים לעבודה ולכן המחיר עולה. כאמור, מצבה של הדירה גם כן ישפיע על המחיר, שכן יש הבדל בין דירה שלא נגעו בה 30 שנה לבין דירה ששופצה לפני 5 שנים. סגירה של מרפסת, הוספת חדר נוסף, שבירת קירות – הדברים האלה מייקרים את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. ככל שהשיפוץ מורכב יותר, המחיר שלו עולה. יחד עם זאת, עבודות אינסטלציה כמו החלפה של הצנרת, החלפת  חלונות ודלתות הנחשבים לחומרים מאוד יקרים, עבודות אלומיניום מכל מיני סוגים, עבודות גבס בתוך הדירה כמו הנמכת תקרה למשל, תהליכים עיצוביים כמו ייעוץ תאורה וקניה של רהיטים – אלו ועוד מייקרים את השיפוץ. גם החומרים שנבחר לשיפוץ משפיעים על המחיר. למשל, יש הבדל מהותי במחיר בין רצפת פרקט סינטטי לפרקט טבעי. יש הבדל ניכר בין שיש טבעי למטבח לבין שיש סינטטי. כל שינוי ולו הקטן ביותר משפיע על המחיר. 

מה עדיף שיפוץ נקודתי או שיפוץ מקיף

ההבדל העיקרי בין שיפוצים נקודתיים לשיפוצים מקיפים הוא היקף העבודה וההשקעה. בשיפוץ נקודתי לא תיגעו באף חלק אחר של הדירה, בעוד בשיפוץ מקיף תיגע בכל מה שצריך ממערכות אינסטלציה ועד חומרי קירוי.

שיפוץ מקיף הוא אופציה יקרה יותר מאשר שיפוץ נקודתי, אך היא תספק שיפור משמעותי במראה הכללי. שיפוץ נקודתי הוא אופציה זולה יותר שתפתור רק בעיות ספציפיות שיש לכם בבית.

ניתן לחלק את תהליך השיפוץ לשתי קטגוריות: שיפוץ מקיף ושיפוצים נקודתיים. שיפוץ מקיף כרוך בבנייה מחדש מלאה של נכס מלמעלה למטה, ואילו שיפוץ נקודתי הוא תהליך בו מתקנים היבטים מסוימים בנכס.

שיפוצים נקודתיים לרוב זולים וקלים יותר מכיוון שהם כרוכים רק בתיקון חלקים קטנים של בית או דירה. עם זאת, לשיפוצים מקיפים יש יתרונות ארוכי טווח יותר מכיוון שהם עלולים להעלות את ערך הנכס. הם גם מציעים לקונים הזדמנויות ייחודיות להוסיף נגיעות אישיות שלא יכלו להוסיף עם שיפוצים נקודתיים כגון שיפוץ המטבח או הוספת חדר אמבטיה נוסף.

איך לבחור קבלן שיפוצים מומלץ

איך תזהו קבלן מקצועי?

מאוד פשוט. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשאול את הקבלן שאלה פשוטה כמו כמה יעלה לי לשפץ את הדירה. קבלן שלא ראה את הדירה במו עיניו, לא יכול לעולם לספק לכם הצעת מחיר אמינה. כמובן שכדאי להיעזר גם באנשים שאתם מכירים, לאסוף המלצות, לגשת לראות פיזית דירות ששופצו לאחרונה, לקבל השראה, לשים דגש על איכות השיפוץ ורמת הגימור ורק אז לקבל החלטה.

החשיבות המכרעת של הצעת מחיר בשיפוץ דירה

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של שיפוץ דירה קשור באופן ישיר להצעת המחיר שתקבלו מהקבלן. לעתים יש אנשים שפונים קודם כל למעצבת פנים שמפרטת את מפרט העבודה ואז ניתן לקבל כמה הצעות מחיר מכמה קבלנים ולהשוות ביניהם. הצעת מחיר מקצועית ואמינה היא כמה שיותר מפורטת, מוגשת בקובץ אקסל וזה בעצם מה שמעיד על מקצועיות הקבלן והנכונות שלו לקחת את הפרויקט.

מהם היתרונות של הצעת מחיר כזו?

למעשה, ברגע שמגישים לנו הצעת מחיר לשיפוץ דירה, אנחנו יכולים להבין מה הולך לקרות במהלך השיפוץ שלב אחר שלב. כל הצעת מחיר לשיפוץ דירה כוללת ומכילה סטנדרטים ספציפיים וידועים מראש על שני הצדדים. ההצעה חייבת לפרט את כל שלבי העבודה כמו הריסה, פינוי, עבודות טיח, חשמל, מים, אינסטלציה, איטום, הרכבת דלתות וחלונות, ייעוצים מסוגים שונים וכדומה. בחלק השמאלי של הצעת המחיר יש  חלוקת משנה לקטגוריות נוספות כמו יחידות המידה, מחיר לכל יחידה, סיכום והערות משתנות. העמוד האחרון של הצעת המחיר כולל סיכום מתומחר של כל פרק בנפרד ומה העבודה תכלול בפועל וגם מה לא.  ובשיפוץ דירה כללי ההצעה תשלב גם  סעיפים מורכבים כמו סעיף ביטוחים, אחריות וכדומה.

מה לגבי תשלום על שיפוץ דירה?

התשלום תמיד יהיה לפי קצב התקדמות העבודה ולפי מה שנכתב בהסכם העבודה מול שני הצדדים.  

שיפוץ דירה עם עוז בנייה ושיפוצים

מעוניינים לשפץ את הדירה שלכם? חברת ”עוז בניה ושיפוצים“ מתמחה בשיפוץ דירות כבר עשרות שנים. יש לנו את הניסיון ואת הצוות המקצועי לביצוע כל סוגי עבודות שיפוץ לרבות שיפוץ סלון, שיפוץ מטבח, שיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים, שיפוץ חדרי שינה,  חידוש ושיקום גינות, עבודות טיח וצבע, עבודות גבס, עבודות נגרות וזכוכית, החלפת מערכות חשמל ואינסטלציה, ריצוף ועוד. כל השירותים תחת קורת גג אחת באחריות והתחייבות לאיכות ורמת גימור מושלמת.

ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי שיפוץ דירות

זמן שיפוץ בדירה משתנה בין דירה לדירה, ונבדל בעיקר בכמות החדרים ובהיקף הטיפול בבית. שיפוץ הכולל מקלחות, שירותים, מטבח, החלפת ריצוף, אינסטלציה, אלומניום, מיזוג ותוספת נקודות חשמל יארך בין חודש וחצי לחודשיים, בהיקפים קטנים יותר הכוללים צביעה ותיקונים קלים השיפוץ יארך בין שבוע לשבועיים. 

מחיר שיפוץ ממוצע לדירת שלושה חדרים קומפלט תנוע בין  50,000-90,00 ש”ח והיא תכלול הדבקת ריצוף, צביעה, שיפוץ מקלחות, חידוש או החלפת מטבח, החלפת דלתות פנים.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!