שיפוץ חדרי מקלחת – שינוי בבית המפנק אתכם

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

ישראלים רבים פונים אלינו במטרה לבצע שיפוץ חדר מקלחת או שיפוץ חדר אמבטיה. למעשה, מדובר בחלל קריטי בתהליך של שיפוץ מכמה סיבות. 

הסיבה הראשונה קשורה קודם כל להיבט התכנוני והפרקטי. חדר המקלחת הוא חלל רטוב ושיפוץ לקוי שלא כמתוכנן על פי כל הכללים או לא על ידי קבלן שיפוצים מנוסה יכול להוביל לרטיבויות ונזילות כבר בשבועות הראשונים שלאחר השיפוץ.

מה שכמובן יכול להוביל להמון לקויים ובעיות, בזבוז אדיר של משאבים וחבל. הסיבה השנייה מתקשרת לנושא העיצובי.

ברגע שאנחנו פותחים את העיניים, אנו מתחילים את היום בחלל זה ובמקביל גם מסיימים אותו במקלחת אחרי יום ארוך, מתיש ולכן יש כאן משהו בהיבט האנרגטי.

השאיפה של רוב הישראלים היא לדמות את החלל לסוג של בית מלון או אפילו ספא במטרה ליצור תחושה נעימה, שלווה וכייפית.

אחת הסיבות העיקריות שישראלים בוחרים לשפץ את חדר המקלחת היא משום שהם רוצים להפוך את האמבטיה ששירתה אותם נאמנה בזמן שגידלו את הילדים, הרי מה יותר נוח מלרחוץ את הילדים בתוך אמבטיה למקלחון פרקטי שיאפשר להם לנצל את המרחב הקיים בצורה הטובה ביותר.

אינטרפוץ בחדר מקלחת – שימו לב

דבר סופר קריטי בתהליך של שיפוץ חדרי מקלחת נקרא אינטרפוץ. הכוונה בברזל שפותח את המים מלמעלה ומהצד. יש אינטרפוץ 3 דרך ויש אינטרפוץ 4 דרך. 

האינטרפוץ 4 דרך הוא כאשר אנו רוצים שיהיה לנו ראש קבוע מלמעלה מה שנקרא טוש גשם ועוד נקודת מים הנקראת טלפון למקלחת זריזה. 

לעומת זאת אינטרפוץ 3 דרך מאפשר לנו גישה רק לברז שהוא טלפון, נקודה בצד ללא ראש גשם. 

מאוד חשוב לשים לב ולבדוק מול הקבלן מה הוא מתקין ולראות שבאמת יש התאמה מלאה בין סוג האינטרפוץ לצרכים שלכם.

שיפוץ חדרי מקלחת עם חברת עוז בניה ושיפוצים. איך לשפץ חדר אמבטיה
שיפוץ חדרי מקלחת והתקנת מקלחון מעוצב

שיפוץ חדרי מקלחת – כמה זה עולה?

טווח המחירים לשיפוץ חדר אמבטיה נע בין 15,000 שקלים ל-30,000 שקלים ומשתנה בהתאם לריצוף שבוחרים, הכלים הסניטריים, סוג הצנרת ועומק השיפוץ.

שיפוץ חדרי מקלחת – השלבים בתהליך

תכנון תכנון תכנון – שיפוץ חדרי מקלחת בלי תכנון קפדני ומדויק הוא מפתח לצרות. תכנון מקדים ויסודי יסייע לנו לחסוך בעלויות ולהיות בטוחים שהשיפוץ הוא ארוך טווח, ללא תקלות בדרך תוך עמידה מלאה בתקציב. התכנון כולל התייחסות לחלל הקיים, לגודל שלו, לאלמנטים שאנחנו אנחנו רוצים לשנות תוך הכנת רשימת צרכים הכוללת: מספר האנשים שחיים בבית באופן קבוע, שימוש בחדר מקלחת עבור כל אחד מבני המשפחה, אחסון, אילו פעולות כל אחד עושה בחדר המקלחת ביום יום שלו ועוד. ככל שהתכנון יהיה יותר מפורט, כך החלל ישיג את המטרות שלו לטווח הארוך.

מגדירים תקציב – שלב סופר קריטי וחשוב הן בשיפוץ קומפלט והן בשיפוץ חדר מקלחת. אם אין הגדרה מדויקת של התקציב, אחר כך יש חריגות, עיכובים, בעיות תקציב והתמודדות עם עלויות גבוהות. ברגע שיש תקציב אנחנו יודעים מראש במה אנחנו משקיעים יותר כסף ובמה פחות. אין דבר כזה תקציב בלתי מוגבל. קחו בחשבון בין 20-25 אחוז יותר מהתקציב לכל מקרה שלא יבוא. שימו לב! לא משנה איזה אביזר או פריט אתם בוחרים לחלל המקלחת: אסלה או ברזל, קרמיקה או שיש, תאורה נסתרת או גלויה- טווח המחירים הוא עצום ולכן אפשר לשפץ חדר מקלחת בעלות של 10,000 שקלים ואפשר לשפץ חדר מקלחת בעלות של 80,000 שקל. אין לזה סוף.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ חדר המקלחת שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

זמנים – חשוב להבין כמה זמן אנחנו רוצים שתהליך שיפוץ חדר מקלחת ייקח. האם מדובר במעבר לבית חדש, האם אתם מוצאים חלופות למקלחת בערבים עד שהשיפוץ מסתיים, האם המקלחת היא חלק משאר הבית בתהליך השיפוץ?. זה קריטי בעיקר בבתים עם ילדים. הגדרת זמנים תסייע לכם לדעת ולהבין איך אתם אמורים להתארגן בזמן השיפוץ.

בחירת החומרים לשיפוץ – השקיעו בבחירת חומרים איכותיים אשר ימנעו טיפולי תחזוקה ובעיות אסתטיות. יש הבדל גדול במחיר בין אבן טבעית לקרמיקה וזה משהו שחשוב לקחת אותו בחשבון בתכנון התקציב ובצרכים שלכם. היום יש אפילו חיפויים דמוי עץ עמידים ללחות, הכל תלוי במראה שאתם רוצים ליצור בחלל המקלחת. הכניסו בבחירה גם את הכלים הסניטריים: האסלה, הברזים וכל המסביב. כדאי לבחור קבלן המתמחה בשיפוץ חדר מקלחת שיש לו קשרים בחנויות המשווקות את כל המוצרים לשיפוץ מה שיכול להוזיל את העלות בעשרות אחוזים.

פירוק והחלפת צנרת- השלב הראשון בשיפוץ חדרי מקלחת הוא שלב הפירוק. כמעט בכל שיפוץ של חדר מקלחת בו לקחנו חלק בעשרים השנה האחרונות, המשפחה החליטה להחליף את החיפויים והקרמיקות הישנים בחיפוי חדש ומודרני. זה עדיף פי כמה על ליטוש או חידוש כזה או אחר והתוצאה היא שונה לגמרי. מטרה נוספת בתהליך הפירוק היא להפוך את החלל לסטרילי, כדי שנוכל לראות את הצנרת. בשלב זה אנו מבינים לאן כל צינור הולך, מסתכלים על מצב הצנרת ובודקים האם יש צורך להחליפה. ברוב המקרים, בעיקר שמדובר בדירות ובתים ישנים, מומלץ להחליף את כל הצנרת של המים החמים והקרים, במטרה למנוע ליקויים ותקלות עתידיות שיובילו לפתיחה מחודשת של הקרמיקה ושוב לבעיות נוספות כמו גימורים לא אחידים, עלויות גבוהות ועוד. רוב הדירות והבתים הישנים מאופיינים בצנרת ברזל אשר גורמת עם הזמן לסתימות, הזרימה של המים איננה כתמול שלשום. נהוג גם להחליף את צנרת הדלוחין של הביובים. היום הצנרות עשויות מחומרים עמידים ומחזיקות מעמד עשרות שנים ללא כל פגע או ליקוי.

איטום – כאמור, חלל המקלחת הוא חדר רטוב ולכן יש לאטום אותו כמו שצריך. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא שיעברו מים לחדרים סמוכים, לתקרה או לרצפה. יש גם למנוע חדירה של מים מתחת לקרמיקות. לכן, תהליך השיפוץ כולל איטום מקצועי לרצפות ולקירות בעזרת חומרי איטום ייעודיים. התהליך כולל שלבים רבים כמו הכנה, ניקוי יסודי של השטח, יציקת בטון, ייבוש, מריחת חומרים שכבות, שפיכת חול, איטום הקירות ועוד.

  1. הדבקת אריחים.
  2. מלוי רובה אפוקסי.
  3. צביעה.
  4. עבודות חשמל – צנרת, קופסאות, חיבורים.
  5. התקנת כלים סניטריים ואביזרים.

רוצים לקבל מידע נוסף והצעת מחיר מסודרת ומפורטת לשיפוץ חדר מקלחת? נשמח להגיע אליכם להסתכלות ראשונית ללא עלות מצדכם ומתן הצעת מחיר. חברת עוז בניה ושיפוצים היא בין חברות השיפוצים הוותיקות והמובילות בישראל. כל שירותי הבניה והשיפוצים תחת קורת גג אחת מה שיחסוך לכם זמן יקר, אנרגיה ויוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. אנחנו מתחייבים לשיפוץ מושלם ברמת גימור סופר גבוהה ואחריות מלאה על התהליך כולו.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי שיפוץ חדרים רטובים

ראשית צריך להסיר חלקי רובע רופפים, או אף לחרוץ את כל הקיר עם סכין יפנית או כלי ייעודי. לאחר מכן יש להסיר עם אקונומיקה כתמי עובש במידה ויש, המידה והצטברה אבנית על הקרמיקה והחריצים השתמשו בחומר מסיר אבנית וקרצפו את הקיר. רק כאשר הקיר ייבש לחלוטין מרחו רובע חדשה בגוון המתאים בעזרת שפכטל. לאחר התייבשות חלקית של החריצים, השתמשו בספוג רטוב העבירו על כל החריצים והקרמיקה בעדינות והסירות עודפי רובע. על דאגה עדין יישארו "ענני" חומר וברגע שהם יתייבשו שפשפו עם סקוץ' לבן או סקוץ' מקצועי וייעודי לעבודה. אין להשתמש בסקוץ' ירוק או אדום הם ישאירו גרגירים טבועים ברובע.

עובש נוצר ממקור רטיבות כלשהו בין עם זה נזילה משכן או בעיית התעבות כתוצאה מחוסר אוורור או אוורור לא מספק. ישנם צבעיים ייעודים לחדרי מקלחת ואמבטיה אשר מוגדרים עמידים יותר לבעיות עובש. אולם זה טיפול בתסמינים לא בבעיה. מומלץ או לדאוג לאוורר יותר, במידה ואפשר לפתוח חלון גדול  יותר או הפתרון היותר קל להתקין וונטה שתמשוך אוויר מחדר האמבטיה החוצה. וונטה נותנת פתרון שלא מצריך שינוים חיצוניים או עבודה יקרה.

שאלה זו מאוד מושפעת מהתקציב שלכם ומרצונותיכם. לכן כל האמור פה הוא רק ממוצע של העבודות השוטפות שלנו מול בחינה  שלנו מול מחירי השוק. שיפוץ חדר מקלחת יעלה בין 16,000 ש"ח – 30,000 ש"ח.

עבודה זו כוללת מגוון רחב של עבודות בתוכה: החל מעבודות הריסה, בניה, חשמל, אינסטלציה, אלומניום, דלתות, איטום, קרמיקה, רובה, התקנות שונות ועוד…

האופציה המושלמת זה חדר רחצה גדול ומרווח המכיל את שניהם. לא כולנו יכולים להרשות זאת מפאת שטח נתון ותקציב. לכן הפתרון הוא פשרה. האם אתם אוהבי מקלחת או אוהבי אמבטיה. האם יש לכם מגבלה פיזית להיכנס לאמבטיה או שאתם אוהבים להתפנק באמבטיה. וגם האם יש לכם ילדים קטנים שאוהבים אמבטיות.

מלבד היתרון העיצובי והמראה הנקי. לחפות את הקירות בקרמיקה לכל גובהם מקל בניקוי, לא צובר אבק ולא מצטבר עובש בפינות. לעוד טיפים מועילים קראו את המאמר.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!