בבתים בהם יש חדר שירותים בנוסף למקלחת המרכזית, מדובר ביתרון בולט שמצד אחד מפחית את העומס בחדר האמבטיה המרכזי ביום יום ומצד שני מעניק לאורחים אפשרות לגשת לשירותים בצורה נוחה תוך שמירה על פרטיותינו. לפעמים ניתן להוסיף חדר שירותים נוסף לטובת משתמשי הבית או לבצע שיפוץ חדר שירותים קיים והעלאת הנוחיות  והיופי שלו ליעוץ בנושא הוספת חדר שירותים מומלץ ליתיעץ עם קבלן שיפוצים בעל נסיון ויכולת לבצע פרויקט כזה מהלי לעבוד עם קבלני משנה.

דמיינו לעצמכם בוקר של כייף והרבה בלאגן בבית עם חמש נפשות בו יש רק מקלחת ושירותים אחד. כולם צריכים להתפנות, כולם צריכים לצחצח שיניים ולשטוף פנים וזה יוצר כאוס שלם. בבתים כאלה הרבה פעמים ניתן להוסיף חדר שירותים נוסף כדי להוריד קצת את העומס בבקרים ובערבים, או בבתים שכבר יש בהם חדר כזה, או פשוט לשפץ אותו. מדובר בעלות לא גבוהה של שיפוץ אשר משדרגת את הבית כולו. משפחות רבות מספרות על איך הוספת חדר שירותים או שיפוץ חדר שירותים קיים שדרג את החיים בבית ושיפר את איכות החיים בצורה משמעותית הן בהיבט הפרקטי והן בהיבט העיצובי.

שיפוץ חדר שירותים
שיפוץ חדר שירותים

בשנים האחרונות עיצוב חדר שירותי האורחים הפך לסוג של אימרה בקרב מעצבים ואדריכלי פנים. יש היום מגוון רחב של פתרונות שהופכים את החלל הזה ליוקרתי, ממש כמו בבית מלון חמישה כוכבים או מסעדת יוקרה. כדי לשפר את המראה העיצובי של חדר השירותים ניתן לשלב ניאגרות סמויות או כאלה התלויות בגובה, לעשות שימוש בחיפויים מעוצבים כמו למשל חיפוי דמוי עץ, חיפוי בעיצוב רטרו, ריצוף צבוע, חיפוי דמקה שחור לבן המעניקים לחלל מראה ייחודי ויוקרתי. בנוסף, ניתן למרוח כל מיני חומרים מיוחדים על הקירות עיצוביים.

גם בכלים הסניטריים יש מקום ליצירתיות רבה אשר מוסיפה למראה העיצובי של החלל. למשל ניתן להתקין כיור בעמידה על משטח, ממש כמו סוג של קערה דקורטיבית או משטח עשוי קוריאן ללא חיבורים, או משטח זכוכית עליו עומד כיור או כמשטח שהכיור חלק ממנו, לשדרג את סיפון הכיור הפשוט ולהתקין במקומו סיפון בציפוי כרום מבריק ועוד

טיפים פרקטיים ל- שיפוץ חדר שירותים: 

בדומה לחדר האמבטיה והמטבח, גם חדר השירותים מוגדר כחלל רטוב, בעקבות מערכות המים והביוב שקיימות בו ולכן חשוב לבצע איטום לרצפת הבטון, עוד לפני הנחת הריצוף. בנוסף, במידה ואין חלון, מה שקורה הרבה פעמים בדירות, יש צורך לבחון פתרונות אוורור אחרים כדי למנוע הופעה של רטיבות

חשוב לזכור שכשמדובר בשיפוץ חדרי שירותים, לא תמיד ניתן להתקין אסלה סמויה. אסלה סמויה דורשת יותר מקום מאסלה רגילה או אסלת מונובלוק (אסלה שהניאגריה הינה חלק מהאסלה והיא מחרס ולא תלויה מעל) ולכן בחללים קטנים, לא תמיד אסלה כזו תתאים. חשוב להתייחס גם לבחירת הדלת בחלל זה. למשל, ניתן לשנות את המראה העיצובי בהשוואה לשאר הבית ולבחור בדלת משולבת זכוכית או וויטראזעיצובי אחר. אנו ממליצים על דלת שמותקן בה מנעול "תפוס פנוי" שמצד אחד מאפשר נעילה ללא מפתח שהולך לאיבוד ומצד שני יכולת לפתוח מבחוץ בעת מצב שילד נתקע או מצב חירום אחר.

גם כאן, בדומה לשיפוץ חללים אחרים נדרש בעל מקצוע מנוסה לשיפוץ חדרי שירותים. אחד הדברים הכי חשובים הוא שבעל המקצוע יבצע בדיקה של שיפועי הניקוז במערכת הביוב ויוודא שאין נזילות לפני תהליך החזרת החול וריצוף המשטח. לחברת עוז שיפוצים ניסיון עשיר ורב שנים בביצוע כל עבודות השיפוצים. אנו מספקים ייעוץ הן בהיבט הפרקטי והן בהיבט העיצובי במטרה להתאים את תהליך השיפוץ לכל אחד ואחת מלקוחותינו. אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם במהרה. 

גלרית שיפוץ חדרי שירותים: