שיפוץ מטבח – שלבים, מחירים וכל מה שצריך לדעת

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

מה כולל שיפוץ מטבח ואילו סוגי שיפוצים ניתן לעשות?

החברה הישראלית שופעת במאכלים ובבישולים כחלק משגרת היום בבית שלנו. לכן ברוב הבתים והדירות מושקעים לעיתים סכומים לא קטנים מסך עוגת תקציב השיפוץ לטובת שדרוג המטבח. 

לפני שאתם בוחרים חברת מטבחים או קבלן שיפוצים אשר ישדרגו או יחליפו את המטבח הקיים בחנו את סוגי השיפוצים ואת עלותם. במאמר זה ברצוננו להסביר מהם סוגי שיפוץ מטבח הקיימים, טעויות נפוצות בתכנון המטבח ומה עלותם של סוגי השיפוץ.

שיפוץ מטבח בבית ישן
שיפוץ מטבח תהליך התקנת מטבח חדש

לאיזה בעלי מקצוע ניתן לפנות לטובת שיפוץ המטבח?

אוסף קבלנים- תוכלו לבחור באופציה שאתם מזמינים קבלן שיפוצים לקרמיקה והרכבות, חשמלאי לנקודות החשמל, קבלן אינסטלציה לביוב ונקודות המים, נגר לבניית הארון, איש שיש למשטח. ועוד שיטה זו מצריכה אורך רוח, תיאומים מול בעלי המקצוע השונים, העברת תוכניות ומידע נכון לכל הגורמים. ובקיצור כאב ראש.

קבלן שיפוצים – כאמור חלק מקבלני השיפוצים מתמחים רק בעבודות הקרמיקה הצביעה והרכבות נלוות, כאשר המקצועיים יותר ימליצו על החלפת האינסטלציה והביוב בעת שיפוץ מטבח. רק קבלני שיפוצים איכותיים יכלו להציע לכם את החבילה השלמה של שיפוץ היקפי ותכנון מטבח חדש או חזיתות חדשות למטבח קיים עם נגר הבית שלהם ואיש השיש, זכוכיות והכל תחת אחריות אחת של קבלן השיפוצים.

 

התקנת מטבחים, ייעוץ והתקנה בביתכם, במחיר משתלם, בזמנים מהירים ועוד עבודות אחרות במקום אחד.

חברות מטבחים – חברות אשר כל מטרתם לעצב, לייצר ולהרכיב את המטבח הבא שלכם, חברות אלו יכולות להיות קטנות או גדולות, חברות בוטיק או יצרניות גדולות. רובם יפנו אתכם לעבודות משלימות אצל איש שיש, זכוכיות ואצל קבלני שיפוצים.

מה זה שיפוץ מטבח קיים לעומת החלפה?

שיפוץ מטבח קיים משמעותו שלא מתבצע החלפת גוף הארון ברובו, לרוב זה יכול לכלול החלפת קרמיקה מעל השיש, הוספת נקודות חשמל ואינסטלציה, החלפת צירים ומסילות ישנות, החלפת חזיתות הארון לדגם מודרני יותר. החלפת ברזים וסיפונים. עלות סוג שיפוץ זה הוא לאין ערוך זול יותר, נבחר בו כאשר גוף הארון במצב טוב וראוי לשימוש או בהיעדר תקציב הולם למטבח חדש. כאמור נוכל ליצור מראה חדש יותר עדכני יותר, נוכל לעדכן את הארון במסילות טריקה שקטה ובצירי טריקה שקטה. והכל בעלות של אלפי שקלים בודדים. כמובן שאפשר לעשות את חלקם והתמהיל יורכב ממה שתרצו בעת הפגישה עם קבלן השיפוצים.

טעויות נפוצות בעת שיפוץ מטבח

 1. חוסר בתכנון מקדים – יהפוך את התוצאה הסופית ליקרה מידי או לא מתאימה לכם בתפקוד.
 2. מיקום הכיריים – כידוע הכיריים פולטות חום בעת שימוש לכן יש צורך למקמם קרוב לחלון או למקם מעליהם קולט אדים. למקם מתחת לארונות עליונים  יגרום להתקלפות הארון ויצירת כתמי חום שלא יורדים.
 3. מודרניזציה – מודרניזציה זה טוב ואנו בהחלט דוגלים בה, אולם תבחרו היטב האם הפרזולים היוקרתיים משפרים את המטבח או שאינם יעילים ונוחים. בחנו האם צריך מגירות חשמליות או שהמנגנונים העדינים, צריכת החשמל, עלותם, וחסר תפקודם בעת הפסקת חשמל הם מהווים יתרון או חיסרון יקר מאוד.
 4. חוסר בנקודות חשמל – תכננו מראש היכן תשתמשו בכל מכשיר ומכשיר, תחשבו כמה מכשירים ברצונכם שיהיו מחוברים בכל עת לחשמל. בררו עם החשמלאי או קבלן השיפוצים כמה קווי "כוח" אתם צריכים מהלוח והתאימו את התשתית לשימוש העתידי מראש. תכננו שקעים ספייר למכשירים עתידיים.
 5. ייצור השיש – לא מתחילים את ייצור השיש לפני שמורכב הארון טעות של חצי ס"מ יכולה לגרום לבעיות רבות ואף לאי התאמה וייצור מחדש של פלטה חדשה. לא מסתבכים בזה לפני שניתן למדוד ולא להמר על התוצאה הסופית.
 6. פירוק העבודות לגורמים רבים – ישנה מחשבה אצל הרבה אנשים, שאם אתם תנהלו את התהליך יכסך כסף רב מההוצאה. התשובה לרוב היא הפוכה, טעויות מגולגלות בין בעלי המקצוע, בעל מקצוע שהבריז יתקע לכם את השלבים הבאים. שלא נדבר על עוקצים שקורים בתחומיים אלו על ידי חאפרים והזמן הרב שבו עבודתכם וזמנכם הפנוי נפגעים. קבלן שיפוצים מקושר הרבה יותר, לכן הסבירות שהוא ישיג מחירים אטרקטיביים ומשתלמים לכן גבוהה יותר. לקבלן שיפוצים יש את ניסיון העבר לייעץ לכם ולהכווין אתכם לתוצאה טובה יותר. מול קבלן השיפוצים אתם עובדים לא מול קבלני המשנה, אתם לא מתעסקים בתיאומים. זמני האספקה הם עולם אחר ממה שחברות המטבחים והשיש יציעו לכם ולקבן יש אינטרס לקדם את העבודה במהירות ולא לדחות אותם. והכי חשוב כתובת אחת לאחריות.
 7. יצירת מטבח מרווח מידי – בתכנון המטבח יש חשיבות למיקום הכיור, המקרר והתנור ככל שהמרחק בניהם יגדל כך העייפות שלנו מתהליך הבישול תגדל, לכן חשוב להיתייעץ עם גורמים מבנים לפני תהליך הייצור.
 8. פתח ביקורת לביוב – זהו תקן בבניה חדשה ואף צריך להיות גם בשיפוץ. מהכיור יורדים גם לכלוכים לכן חשוב לעשות פתח ביקורת אשר יאפשר לכם לתחזק בעתיד.
עיצוב מטבח

שיפוץ מטבח שלבים מרכזיים בהתקדמות

 1. פירוק ופינוי – כל מה שבחרתם להחליף (ארונות, חזיתות, שיש, קרמיקה, כיור, ריצוף ועוד.)
 2. תכנון מדוקדק חדש – כאמור ביצוע תוכניות מידות ומיקומים לכל דבר במטבח.
 3. עבודות חשמל ואינסטלציה – הקמת נקודות חדשות של אינסטלציה וחשמל לפי מיקומי התוכנית וצרכים.
 4. ריצוף הרצפה-  בהדבקה על ריצוף קיים או כעבודה חדשה
 5. הרכבת ארונות המטבח –  בעצם הקמת המטבח כמעט כולו לאחר ייצור.
 6. הרכבת שיש – לאחר מדידה שהארון קיים. והעברת הכיור הנבחר לאיש השיש.
 7. עבודת קרמיקה על השיש – או עבודת זכוכית ואפשר גם פלטת שיש חיפוי על הקיר.
 8. התקנת ברזים ואביזרים – לכל מטח תרצו התקנות של ברזים ומוצרי חשמל כמו גם הסיפונים של הכיור והמדיח.
 9. הזמנת איש גז – לחיבור המטבח החדש לגז, אפשרי בשלבים מוקדמים יותר לבחור בכיריים חשמליות ולעשות הכנה מה שייתר שלב זה.

כמה עולה שיפוץ מטבח?

שיפוץ מטבח יתחיל לרוב מסכומים נמוכים של 10,000 ₪ לתיקונים והחלפות או למטבח סטנדרט חדש של 2 מטר. מטבח חדש ברמה בינונית יעלה סביב 30,000 –  40,000  ₪ כולל התקנות וקוסמטיקה קטנה לחלל. מטבח מושקע כולל כל המסביב יעלה כ 100,000 ₪ ואף יותר, כגודל העיצוב כך עולה המחיר.

בחברת עוז בנייה ושיפוצים תמצאו את כל היתרונות: מחיר משתלם, ניסיון רב שנים והמון המלצות, אחריות במקום אחד, עבודה מקצועית ומהירה, יחס אישי ומקל, יעוץ אדריכלי ממעצב פנים ועוד… כל מה שאתם צרכים לעשות בכדי לקבל הצעת מחיר חינם היא להתקשר או להשאיר פרטים באתר ונשמח להיפגש אתכם בביתכם.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי עבודת נגרות

ישנם סוגי עבודת נגרות רבים אותם תוכלו להשיג דרכנו החל מארון מטבח ברמות מגוונות, ארונות אמבטיה ושירות ואף ארונות בגדים. היתרון מתבטא בכך שאתם מקבלים את הבית מוכן לגמרי ללא צורך בקבלנים שיגיעו אחרינו, אתם תקבלו אחריות דרכנו, אנחנו אחראים על טיב המוצר שהזמנתם דרכנו.

וכלל העבודות המשלימות לעבודת נגרות בחברתנו ללא עלות נוספת לכם. עבודות כגון איטום וסגירת חריצים. ועוד..

לפני שאתם מזמינים ריהוט מנגר או דרכנו מומלץ לשאול כמה שאלות:

 • כמה זמן ייקח ליצר את הרהיט ?
 • כמה פעמיים אפשר לשנות תוכנית מטבח ? 
 • האם ניתן להגיע לנגריה לראות את הרהיט?
 • מה קורה האם יש פגמים ברהיט ?
 • כמה אחריות יש ומה היא מקיפה ?

 

 

לפרזול של החברות הטובות ישנה אחריות וגם אמינות לכן בקשו. צירים ומסילות ברמה טובה.

 

ענף הנגרות מתחלק לשלוש:

 1. נגרות בניין המיועדת להכנה ליציקות, מסגרות  עיוורות, פרגולות ובניה מעץ
 2. נגרות מטבחים
 3. נגרות כללית לחדרי ילדים, הורים וסלון.

לכל אחד מסוגים אלו קיימים נגריות אומן וחברות נגרות.

פלטת MDF זו פלטה העשויה מפירורי עץ מודבקים ולחוצים. פלטה זו אינה מצטיינת בתור גוף הארון כיוון שהיא רגישה למים. ואחנה חזקה מספיק. יתרונה נעוץ ברמת החלקות שלה ובאפשרות לעצב ולגלף אותה. ואחר כך לצבוע צבע בתנור.

פלטת סנדוויץ' זו הפלטה המובילה ביצור גופי ארונות מטבח בגדים וריהוט. בעלת חוזק גדול ועמידות לשנים. 

בכדי לשמור על הרהיטים דאגו לא להרטיב אותם בכמויות של מים. השתדלו לנקותם עם חומרים המתאימים לעץ ובכך תזינו את מוצרי העץ ותמנעו סדקים. בנוסף עם משטח עץ יהיה מועד לשריטות שקלו למרוח לכה נגד שריטות או להכין פלטת זכוכית מחוסמת.

כן בראיית עולמנו, אנו רואים את השירות עד המפתח ולפי גישה זו אנו נעזור ואף נתכנן עם מעצב פנים שעובד בחברה כל רהיט או מטבח שתרצו ונדאג ליצר ולהתקין בזמני שיא. 

מחירי נגרות מושפעים: מכמות הפלטות שיש לייצר איתם, מאיכות וכמות הצירים והמסילות, משילובי חומרים אחרים כגון זכוכית.

ובכן זו שאלה של תקציב, עיצוב ואיכות לכל שאלה אנו נבדוק ונעזור לכם להחליט מה מיטבי לכם.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!