fbpx

עיצוב גינות פרטיות – פינת המרגוע שלכם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הגינה שלנו היא אותו מקום אליו אנו יוצאים בכל פעם שאנו רוצים לשאוף אוויר נקי, להאזין לציוץ הציפורים, לספוג אוירה כפרית ופסטורליות.

כדי שהגינה בה אנו יושבים תיתן מענה מלא לצרכים שלנו, בין אם מדובר בישיבה יומיומית בכל יום אחר הצהריים לצד סופי שבוע ושעות הפנאי ובין אם באזור בו אנו בעיקר מארחים היא חייבת להיות מתוכננת כמו שצריך ובהתאם לצרכים שלנו.

לעיטים קרובות חידוש הגינה בא כחלק או לאחר שיפוץ בית, עבודת השיפוץ עלולה להזיק לגינה כאשר יש צורך לאכסן ציוד ופסולת בחוץ או בעת חידוש הקירות החיצוניים ומריחת שליכט צבעוני לקירות חוץ.

עיצוב גינות פרטיות
עיצוב גינות פרטיות

עיצוב גינות פרטיות כחלק משיפוץ או כעבודה עצמאית ?

עיצוב גינות פרטיות לא בהכרח חייב להיות קשור לשיפוץ במקרים של מעבר לבית חדש, בית יד שניה, במקרה של גינה מוזנחת או בגינה בעלת תכנון לקוי. חשוב לדעת שעבודת איטום יסודות, תיקון ביובים ותיקון פיצוץ מים בגינה עלולים להזיק למצב הגינה ותדרוש תיקון הגינה.

ההיתרון שלנו על פני מתחרים רבים תשפיע רבות על ביצוע עבודה איכותית, קיצור זמני השיפוץ, היכולת לעבוד מול גורם אחד, האחראי על כלל העבודה ותזמונה לביצוע מיטבי.

בנוסף לכלים מתקדמים שברשותנו המאפשרים ביצועי עבודות במינימום נזק עקיף, מינימום רעש ואבק ומקצרי זמן עבודה משמעותיים.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מעיצוב גינה שעומד בחלום ובתקציב שלכם!

כאשר אנו באים לתכנן את הגינה, יש כמה דברים חשובים שיש לשים עליהם את הדעת:

עיצוב גינות פרטיות – קודם כל מה השימושים שלה?

עלינו לשאול את עצמנו מהם השימושים שאנו דורשים מהגינה שלנו? האם היא אמורה לשרת את הצורך של הילדים לשחק ולהשתולל בחוץ?, האם יש לנו חיות מחמד?, איפה היינו מעוניינים לתלות את הכביסה?, איפה ממוקמת החניה, איך נתכנן את השביל שמוביל מהחלק של הכניסה (שערים גדרות חניה) לחלק הפנימי כלומר לדלת הראשית, מהם המקומות שבהם אנחנו מעוניינים לארח?, האם אנחנו רוצים לשלב פינות אינטימיות בגן ועוד. למעשה, לכל ההחלטות הללו יש משמעות הן בתהליך התכנון והן בתהליך העיצוב של הגינה. כשגודל הגינה המעשי משפיע רבות על היכולת לחלק לאזורים. ובגינות קטנות השיקולים משתנים.

עיצוב גינות פרטיות – סרטוט וגיבוש הרעיון

השלב הראשון הוא פשוט לקחת דף לבן ולסרטט סוג של סקיצה. סקיצה ראשונית שתתאר את כל מה שאנחנו רוצים שיהיה בגינה שלנו. זה לא חייב להיות משהו מאוד מקצועי, אלא משהו שממנו נוכל להתחיל. אפשר לשתף בסקיצה את הילדים או אנשים אחרים שקרובים אלינו. כמובן שתמיד תוכלו לבצע זאת דרכנו בצורה מקצועית ומרשימה, היום הטכנולוגיה מאפשרת להביא את הרעיון לתוכנת מחשב המבצעת הדמיה כמעט מושלמת של מה שהולך להיות בפועל. ברגע שאנחנו יודעים באופן די מדויק מה הצרכים שלנו ומה אנחנו רוצים לשלב בגינה שלנו, אפשר להתחיל לכתוב ממש עם איש מקצועי שרטוט כתב כמויות של עבודות והחומרים שצריך לבצע או להתקין.

התאמות אקלימיות

אחד הדברים הכי חשובים בתכנון ועיצוב גינות הוא כל הנושא הגיאוגרפי והאקלימי. יש הבדל מאוד גדול בין אם הגינה ממוקמת באזור הררי, מישורי או בסמוך לחוף. האם יש רוחות? מה כיווני השמש? כמה שמש יומית תופסת את הגינה במהלך היום? על כל המאפיינים הללו יש לשים את הדעת בנוסף משום שהם ישפיעו על התפתחות הצמחים בגינה שלנו. ישפיעו על שרידות ואופן הגדילה של העצים והצמחים שבחרנו.

בנושא זה יש גם צורך להתחשב בכמויות המים שבחודשי החורף ירדו בגינה וכמה שטח גגות אנו שופכים לתוך הגינה. גורמים אלו מצריכים תוכנית ניקוז לגינה הכוללת שיפועים, פתחי ניקוז או חילחול. וכל זאת בכדי שגינתנו לא תהפוך לבריכה בגשם הראשון או בעת חס וחלילה פיצוץ מים.

צפיפות והסתרה

מבחינת שכנות חשוב להתייחס לכמה אנחנו רוצים להסתיר בין הגינה שלנו לגינה של השכן ולרחוב. איזה משמעות אנחנו מחפשים לצמחיה בהיבט הזה? ניתן ליצור הסתרה בכל מיני דרכים בין אם זה צמח מטפס או עצים שמגיעים לגובה או בין אם באמצעות חומות בטון וגדרות מסוגים שונים. או שמע אנו אוהבים את הפתיחות והיכולת לראות החוצה.

אופי הגינה

ניתן להבחין בין שני סוגי גינות עיקריות שמשפיעות רבות על שטח הגינה:

גינה מודרנית עם קווים ברורים בשילוב צמחים הנגזמים באופן תדיר ולכל צמח יש את הפינה שלו. בעלת שבילים ואזורי עצים מוגדרים.

או גינה פראית פחות פורמלית המבוססת על צמחים ועצים שלא נגזמים באופן תדיר עם קווים המשתלבים עם נוף טבעי. התחזוקה פחות אינטנסיבית במקרה זה. ואף השבילים הם יותר אבני מדרך ופחות שטחי ריצוף.

חיסכון במים

ברגע שאנחנו רוצים לתכנן גינה חסכונית במים, יש כמה החלטות שעלינו לקבל. אופי הצמחייה, סוג מערכת ההשקיה, האם יש דשא טבעי או דשא סינטטי , כמות האדמה החשופה (ככל שיש יותר אדמה חשופה, יש צורך ביותר מים) לכן הרבה פעמים עדיף ליצור סוג של חיפוי על הקרקע שמונע גם גדילת עשבים. ככל שהצמחייה יותר אינטנסיבית, וסוגי צמחיה שדורשים הרבה מים יש יותר צורך בהשקיה משמעותית יותר המתבטאת גם בעלות תחזוקה חודשית.

גינה קטנה

עצי צל רחבי נוף פחות מתאימים לגינות קטנות ולכן הבחירה של הצמחייה בגינה קטנה קריטית כי יש לנו פחות מרחב בחירה. עצי פרי ננסיים, צמחיה שהיא איטית ויציבה יותר עם עדיפות לצמחיה רב שנתית עדיפה במצב של גינה קטנה.

מעוניינים לשמוע מידע נוסף לגבי תכנון ועיצוב גינות? חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה בשיקום, תכנון ועיצוב גינות לרבות גינות בבתי קרקע ווילות, מרפסות, גינות בדירות גג או גן ועוד. נשמח לסייע לכם בכל מה שקשור לתהליך, שלב אחר שלב עד לכדי מצב שבו הגינה פורחת ומלבלבת.

מעוניינים בעבודת עיצוב גינות פרטיות, חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה בתחום זה, צרו איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ונתאם פגישה להסתכלות ומתן הצעת מחיר על הגינה ללא כל התחייבות מצדכם.

שאלות ותשובות בנושא עיצוב ותכנון הגינה

אבנים כדאי לבחור קודם כל לפי : טעם אישי, שילוב גוונים הגיוני בגינה, זמינות בשוק ונוחות הליכה וניקוי המשטח.

 

שאלה זו היא מאוד ספציפית לגודל המשטח וגודל האבנים. בכדי לדעת לכל סוג אבן ולכל גודל, היבואן מציין כמה כמות מכסה מטר מרובע וכמה ס"מ צריך בכדי להגיע לכיסוי המשטח.

לכל סוג אבן וגודל אבן יש יכולות כיסוי שונות. בכל שק מצוין הכמות שצריך בכדי לכסות משטח מסוים.

 

חברת עוז בניה ושיפוצים אכן מספקת אבנים לאחר ייעוץ ללקוחותיה אבל אך ורק בעת עיצוב ועבודה על הגינה הפרטית שלכם. ולא כמכירת חנות.

בהרבה תחומים מתחומי הבנייה אין כדאיות ללקוח ברוב המקרים בהפרדה. העלות שהלקוח יחסוך עלולה להיות מזערית ועד התייקרות משמעותית. קבלן המספק עבודה מתחשב בהצעת המחיר גם עלות של הובלות ומנהל אותן בצורה מקצועית יותר מה שחוסך כסף רב. מה גם שלעוסקים במלאכה ישנם קשרים ומחירים אחרים המוזילים גם לכם.

בחברתנו מאמינים בפתרון כולל ללקוח, באחריות במקום אחד ובמקצועיות. לכן אנו מאמינים ששיפוץ חיצוני של וילה או בית פרטי מצריכה גם חידוש הגינה. ואין כמו מחשבה כוללת על הכל בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. וזה מה שאנו מציעים ללקוחותינו.

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!