מרץ 25 2020
החלפת צנרת מים

החלפת צנרת מים בבית

הצנרת הביתית ממוקמת מתחת לרצפות ומאחורי הקירות. אנחנו אמנם לא רואים אותה אבל כשהיא מתחילה לעשות לנו צרות, הדבר יכול להוביל לנזקים חמורים ולפגיעה בערך הנכס. למשל, כאשר הצנרת מתמלאת בחלודה זה פוגע באיכות המים ואף בערך הנכס. זה אמנם נכון ש- החלפת צנרת מים בבית כרוכה בהוצאות לא מבוטלות, בזמן ומשאבים נוספים אבל אין ספק כי בטווח הארוך מדובר בהוצאה משתלמת. כמובן שמומל. לבצעה עם קבלן שיפוצים המתמחה גם בתחום האינסטלציה.

יש נזילה? אל תתעלמו!

הרבה פעמים כאשר אנחנו מזהים נזילה אנחנו מתקנים אותה נקודתית וממשיכים הלאה. דחיית הטיפול או התעלמות ממנה יכולה להוביל להתרחבות של הנזק ולהגדיל את היקף השיפוץ בעתיד. מתחת לרצפות יש חול וברגע שיש נזילה החול יכול להירטב ואז לא רק שתצטרכו לשלם על הוצאות התיקון, אלא גם על הוצאות החול או הנזק שנוצר לשכנים מתחת או בצמוד לדירה שלכם. במקרים חריגים אפילו קורות או רצפת הבטון סופגת כמות גדולה של מים ואז הכל בפנים מתחיל להיחלד, להתנפח וזה יכול להוביל לפיצוץ של הבטון. במקרים כאשר לא רק שיש לתקן את הנזילה, אלא יש צורך לתקן את הבטון תיקון יסודי במטרה לעצור את תהליך ההחלדה. במידה ואתם גרים בבית או דירה ישנים ומתכננים שיפוץ, אנו ממליצים לכם בחום להחליף את הצנרת הקיימת ולא להזניח את זה משום שהיא מהווה את הבסיס של הבית. ככל שתחכו יותר זמן, הצנרת יכולה להישחק והדבר עלול לגרום להצפות ולנזקים לריהוט.

באילו מקרים מומלץ לבצע החלפת צנרת מים בבית?

  1. לפני שאתם עוברים לדירה חדשה, בעיקר כאשר הדירה ישנה מאוד.
  2. תוך כדי שיפוץ.
  3. במקרים של נזילות מהצנרת.

החשיבות של בחירת בעל מקצוע מנוסה ב- החלפת צנרת מים בבית

בכל שיפוץ מקיף שאנו עושים בבית ובו אנו כוללים את החללים הרטובים כמו המקלחות, חדרי האמבטיה והמטבח, חשוב לשים דגש על החלפת הצנרת. לפעמים, מדובר במקטע אחד ולפעמים בכל הבית. בחירת בעל מקצוע מנוסה הינה קריטית והחלפת צנרת היא ממש לא עבודה לאינסטלטור ולו המקצועי ביותר שרגיל להתעסק עם סתימות והצפות. הסיבה לכך היא משום שבעת השבירה עלולה להתבצע פגיעה בצנרת. לעתים, פגיעה זו נוצרת רק לאחר מספר שבועות או חודשים. הזעזועים יכולים להוביל לשחרור של חיבורים בצנרת הישנה, לשחרר אבנית או חתיכות פנימיות שיכולות להוביל לסתימות עתידיות מה שיחייב לבצע שוב שיפוץ.

לכן, לפני כל עבודת שיפוץ, לא רק שעלינו לשים לב במי אנו בוחרים, עלינו גם להבין איזה סוג צנרת בעל המקצוע מביא ואיך הוא תמחר אותה. יש כל מיני סוגים של צנרות וחלקים, חלקם אינם נפוצים בשוק ורמת העמידות שלהם ממש לא ברורה.

כחברה הפועלת עשרות שנים בתחום השיפוצים אנו ממליצים על צנרת מסוג מולטיגול או SP. צנרות אלה מאופיינות בשלוש שכבות ונחשבות לעמידות יותר לאורך השנים. דבר נוסף שחשוב לשים אליו לב קשור לקוטר הצנרת. יש לכך השפעה ובשילוב עם סעפות ניתן ליצור מצב בו אין הבדלי חום בזמן שמתקלחים כאשר פותחים את המים באזורים אחרים.

רוצים לקבל מידע נוסף על החלפת צנרת בבית? צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה מקצועי על כל השאלות.

שיפוץ משרדים ברחובות
שיפוץ משרדים בגדרה